Bas Steman verstopt tekeningen van een liggend naakt in nieuwe roman
-
-
Rob van Scheers uitgeroepen tot Filmjournalist van het Jaar!
-
Exclusief: gebonden autobiografie van Peter Donkersloot met gratis genummerde/gesigneerde litho
Bas Steman verstopt tekeningen van een liggend naakt in nieuwe roman
Rob van Scheers uitgeroepen tot Filmjournalist van het Jaar!
Exclusief: gebonden autobiografie van Peter Donkersloot met gratis genummerde/gesigneerde litho
Bas Steman verstopt tekeningen in nieuwe roman
Schrijver Bas Steman (54) heeft gesigneerde tekeningen verstopt in 150 exemplaren van de eerste druk van zijn nieuwe roman Onze dagen komen nog. Hij deed dat bij drukkerij Wilco in Zutphen. Het gaat om een naakte afbeelding van de geliefde van het hoofdpersonage, die Bas zelf heeft gemaakt en die aansluit bij de sfeer en inhoud van zijn roman.
De roman gaat over Madeleine, de onbeantwoorde jeugdliefde van Jasper, die na 25 jaar weer voor hem staat. Zij is ziek en wil nog één keer begeerd worden. Voor Jasper is haar wens een langgekoesterde droom die uitkomt. Het boek verschijnt op 11 februari.
Volgens Bas is het project een bewuste poging om het boek te laten functioneren als meer dan alleen een tekst. "Het hele boek ademt vrijheid en liefde voor kunst," zegt hij. "De tedere blik waarmee mijn hoofdpersoon zijn geliefde vastlegt, wilde ik letterlijk cadeau doen aan de lezer." Een van de boeken bevat nog een extra verrassing: een toegangskaart voor een literaire salon over de liefde die de schrijver op 18 april organiseert in Zutphen.